S deťmiKnihyDetská klasika pod stromček

Detská klasika pod stromček

Vianoce sa blížia a preto vám ponúkame tipy ako potešiť vašich najmenších darčekom pod stromčekom. Ako prvé prinášame tri nestárnuce klasiky, ktoré preveril čas a nestratili nič na svojej kvalite – Danka a Janka, Opice z našej police a Žabiatko.

Mária Ďuríčková: Danka a Janka

Danka a Janka Botkové sú dvojičky ktoré nikto nevie rozoznať len rodičia a brat. Sú prváčky a majú veľa kamarátov.  Bodky sú rovnaké a predsa nie sú rovnaké. Danka je zanovitá. A Janka je žalobaba. Sú to sestry ktoré sa radi hrajú, súťažia ale sa aj pobijú. Obliekajú sa rovnako, ale občas chce každá niečo iné. Občas nahnevajú maminu i ocka. Keď mali karneval Janka sa obliekla za červenú čiapočku a Danka za zorničku. Každú druhú nedeľu jazdia vlakom k starej mame do Zvolenskej Slatiny. Chodia tam veľmi rady, lebo je to na dedine, kde je veľa zvierat a stará mama im rozpráva rozprávky.

Zobraziť knihu Danka a Janka od Márie Ďuríčkovej v kníhkupectve.

Krista Bendová: Opice z našej police

Krista Bendová je známa ako slovenská spisovateľka pre deti a mládež a manželka spisovateľa Jána Kostru. Svoj vstup na literárnu dráhu začínala poéziou, no od päťdesiatych rokov dvadsiateho storočia tvorí rôzne žánre prevažne pre deti a mládež. Jej knižka Opice z našej police sú známe viacerým generáciám. Autorka v knižkách oživuje opice, ktoré sa správajú ako ľudia, cítia ako ľudia, dokonca rozprávajú ako ľudia. Sú súčasťou rodiny a nemôže sa bez nich uskutočniť žiadna zábava, ani výlet. Opice z našej police sú príbehom o detskej duši, o fantázii, o láske, rodine, skutočných hodnotách detí, na ktoré by sa nemalo zabúdať. Autorke sa podarilo vzrušujúco a s neopakovateľným humorom vyrozprávať dobrodružstvá štrnástich opičiek, troch podarených bračekov, trpezlivej mamy a milujúcich starých rodičov.

Zobraziť knihu Opice z našej police od Kristy Bendovej v kníhkupectve.

Ľudmila Podjavorinská: Žabiatko

Keď pršalo, mrholilo,
žabiatko sa narodilo,
žabiatko ver´silné ani buk,
otvorilo sivé očká,
skríklo: „Mama, kŕk!“

Túto a mnoho ďalších básničiek nájdete v leporele pre najmenších od Ľudmily Podjavorinskej a ilustráciami Dušana Grečnera.

Zobraziť knihu Žabiatko od Ľudmily Podjavorinskej v kníhkupectve.

Máte aj vy svojho favorita v detskej knižke? Napíšte v diskusií pod článkom, akú z kníh by ste odporúčali kúpiť deťom pod stromček. Možno tak niekomu pomôžete pri výbere novej knižky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé