Kam vyraziťBez mobilu poď sa hrať na Modrokamenský hrad!

Bez mobilu poď sa hrať na Modrokamenský hrad!

Oslávte Svetový deň hrania v múzeu hračiek. Už 25.9. sa uskutoční podujatie Deň hrania na hrade Modrý Kameň.

Pri príležitosti Svetového dňa hrania Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás srdečne pozývajú na podujatie s heslom:

„BEZ MOBILU POĎ SA HRAŤ NA MODROKAMENSKÝ HRAD“

Nájdite si čas v poslednú septembrovú sobotu na divadlo, hry a zábavu.

Cieľom iniciátorov Svetového dňa hrania je odtrhnúť deti od obrazoviek televízorov a počítačov. Strávte tento deň v tomto múzeu. Pripravené budú hradné spoločenské hry. Vyrobíte a oblečiete spolu aj papierové bábiky. Počas prehliadky múzea sa zoznámite so životom detí od čias stredovekých až po súčasnosť. Pripomeniete si hračky z minulosti, niektoré z nich aj vyskúšate. Rozlúčite sa s výstavou stavebnice MERKUR.

S hračkami sa hráme a divadlo sa hrá.

Pozvanie na modrokamenský hrad prijalo súkromné divadlo TEÁTRO NELINE. O 14:00 hod sa na nádvorí kaštieľa odohrá príbeh statočného a odvážneho Rytiera BAJAJU, ktorý raz vo sne zbadal dievča ako kvet. Volala o pomoc, tak sa vybral za ňou. Ak chcete vedieť viac, príďte!
O 16:00 spoznáte Štrikuľku – šikuľku, ktorá rada štrikuje, hačkuje, prepletá, zapletá. Príbeh o nej sa volá Uštrikovaná rozprávka.

25.septembra 2021 od 9:00 – 17:00 hod sprístupnia v kaštieli expozície múzea aj tvorivú dielňu.

Vstupné na podujatie je 7,00 € pre dospelých, 4,00 € zľavnené vstupné pre deti od 3 – 15 rokov, študentov a seniorov. Každý návštevník podujatia bude zaradený do zlosovacej súťaže o stavebnicu MERKUR.

Na našom Facebooku súťažíme o rodinnú vstupenku, zapojte sa aj vy!

Viac informácii získate aj na Facebookovej udalosti prípadne na snm.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé