S deťmiKnihySpoznajte Slovensko s deťmi prostredníctvom knižky

Spoznajte Slovensko s deťmi prostredníctvom knižky

Deti sú od prírody zvedavé, a tak je to dobre. Len prostredníctvom toho sa dozvedajú niečo nové a rozširujú si obzory. My, rodičia, sme pre nich zdrojom informácií a niekým, kto pozná odpoveď na všetko, čo ich zaujíma.

Presne pre takéto zvedavé deti je určená nová knižka Sama Marca – Slovensko, Spoznajme ho spolu, ktorá nám s vysvetľovaním trochu pomôže. Vedieť viac o krajine, v ktorej žijeme, túži určite aj vaše dieťa – vezmite ho na prvý veľký výlet po Slovensku práve vďaka tejto knižke.

V krásne ilustrovanej prírode nájde kvety, ktoré rastú na našich poliach, lúkach či horách, zvieratká, čo majú domov v tunajších lesoch, i ryby plávajúce v slovenských vodách. Hravým spôsobom odkryje kúsok histórie, pamiatok a atmosféru námestí, spozná tradície našich predkov i tajomno známych slovenských povestí. Dozvie sa nielen to, čo sa u nás urodí na poliach a záhradách, ale môže tiež vidieť, ako fungujú výrobné linky v automobilovom priemysle. Ak sa vyberie preskúmať hory, pochopí, prečo sú pre nás také dôležité. A navyše, zoznámi sa s pravidlami ochrany prírody.

Texty spisovateľa a blogera Sama Marca a skutočne prekrásne ilustrácie Lucie Čermákovej sľubujú nádherný zážitok z tohto knižného výletu. Tak čo, už ju máte v košíku? :)

Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé