S deťmiKnihyS opicou Škoricou sa deti naučia, čo sa patrí a čo nie

S opicou Škoricou sa deti naučia, čo sa patrí a čo nie

Aj vy občas hútate, ako deti naučiť slušnému správaniu? Aj keď sa to na nich valí zo všetkých strán, priznajme si, že nie vždy nás deti počúvajú tak, ako by sme chceli. Veľa vecí, ktoré sa im snažíme vysvetliť, sú pre nich nuda. Možno je problém aj v nás, dospelých, že nevieme nájsť správne slová či spôsob, ako to urobiť. Vtedy je najlepšie pomôcť si knihou.

Niet nad zábavné učenie prostredníctvom knižky. (zdroj: martinus.sk)

Určite odporúčame sériu kníh s opicou Škoricou, ktorej autorom je Peter Stoličný. Veselé rozprávky o slušnom správaní, ako znie ich podtitul, naznačuje, že deti sa pri čítaní rozhodne nudiť nebudú. Podľa pochvalných recenzií na stránkach Martinusu zároveň usudzujeme, že z knižky sú nadšení rovnako aj rodičia.

Hlavnou hrdinkou kníh od Petra Stoličného je neposedná opica Škorica. Tá rada čaruje, vyvádza, neposedí a vystrája lapajstvá od výmyslu sveta. Čo je ale dôležité – nemá ani páru o slušnom správaní.

Zhrnutie na konci príbehu. (zdroj: martinus.sk)

V príbehoch vystupujú aj deti, ktoré opičku vždy rady poučia, čo sa patrí a čo nie.

Opička spolu s deťmi zažíva veľa dobrodružstiev, pričom sa však vždy naučí nové pravidlá slušného správania. Deti sa budú váľať od smiechu a každý večer, keď s nimi rozprávku budete čítať, bude pre ne veľkým zážitkom.

Keďže opica Škorica má už štyri časti, o rozprávky na dlhé zimné večery máte vystarané. Vianoce sa blížia, tak sa čo najskôr pustite do nakupovania, aby si deti pod stromčekom našli všetky časti veselých príbehov o nezbednej opici Škorici. A ktoré to sú?

  1. Dobrý deň, opica Škorica
  2. Opica Škorica opäť vystrája
  3. Prázdniny s opicou Škoricou
  4. Opica Škorica znova čaruje

Knižky sú doplnené o krásne ilustrácie, takže popri písmenkách môžete s deťmi popozerať aj nakreslené lapajstvá jednej nezbednej opičky.

Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé