Kam vyraziťCharitatívny beh pre Viktóriu

Charitatívny beh pre Viktóriu

Máte zdravé dieťa? Buďte zaň vďační, nie všetci mali to šťastie. Jednou z detičiek, ktoré sú trošku iné, je aj Viktória. Dievčatko veľmi špeciálne – so špeciálnou diagnózou, aj potrebami. Bol jej diagnostikovaný Rettov syndróm, preto pravidelne musí podstupovať rehabilitácie, cvičenia či terapie. A to, ako sami viete, je veľmi nákladná záležitosť. Vyčísliť ich vieme na tisíce eur.

Viktória s mamou Barborou. (zdroj: Facebook Barbora Peťovská)

Čo je Rettov syndróm? Je to veľmi vážne neurogenetické ochorenie, ktoré postihuje prevažne ženy. 1:10-22 tisíc žijúcich žien. Príčinou je mutácia v MECP2 génu, ktorý je uložený na X chromozóme. Liek zatiaľ neexistuje. Je nutná pravidelná rehabilitácia, terapie, aby sa ňou postihnutý človek udržal v ako takej forme. Táto choroba má veľmi rýchle zmeny zdravotného stavu. Viki ochorela, nemohla cvičiť a za pár dní prestala chodiť. Našťastie, je to veľká bojovníčka a nevzdáva sa.

Nevzdáva sa ani jej mama Barbora, ktorá organizuje už tretí ročník Charitatívneho behu pre Viktóriu, s cieľom vyzbierať prostriedky na spomínané finančne náročné cvičenia a terapie. Beh sa uskutoční 21.8.2022 v parku na Sihoti v Nitre. Zapojiť sa môžu všetci, ktorí chcú pomôcť. Vítaní sú ľudia s veľkým srdcom, ktorí svojou troškou môžu prispieť k zlepšeniu života jedného malého človiečika, s ktorým sa život, ani osud nemaznali.

Behať budú nielen dospelí, ale aj deti, v pláne je aj beh s kočíkom. Všetci ste srdečne pozvaní! Viac info v FB udalosti. Sledovať Viktóriin príbeh môžete aj vo Facebookovej skupine. Vopred ďakujeme v našom mene za Viktóriu.

Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé