Príbehy hračiekLego Technic

Lego Technic

Lego Technics je rad stavebníc Lego určená na vytváranie pokročilejších modelov so zložitejšími pohyblivými časťami. Tento koncept bol uvedený ako Expert Builder v roku 1977 a v roku 1984 bol premenovaný na Technic.

Sady Lego Technic sú charakteristické prítomnosťou zvláštnych častí ako sú rôzne ozubené kolieska, nápravy, kolíky a trámy. Niektoré sady obsahujú pneumatické časti alebo elektrické motory. V posledných rokoch začali prenikať časti z Lego Technic aj do iných sád, hlavne do sád Bionicle, z ktorých niektoré sa predávali ako časti radu Technic.

Štýl Lego Technic sa postupom času menil. Sady uvedené po roku 2000 používajú odlišnú konštrukčnú metodiku, ktorá sa opisuje ako „studless construction“ (vo voľnom preklade ako bezkolíková konštrukcia). Táto metóda používa trámy a iné kolíky ako klasické.

Svojou náročnosťou je séria Lego Technic určená pre staršie a technicky zdatné deti ako aj dospelé večné deti. Určite odporúčame začať jednoduchším modelom a nepreceniť na prvý krát sa nepreceniť.

Pozrite si aktuálne ponúkane Lego technic stavebnice.

Jeden z modelov rady technic – Auto s ramenom

Žeriav – lego technic v reálnej prevádzke

Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé