Príbehy hračiekSovietska hračka Nu pogodi: Nintendo 80-tych rokov

Sovietska hračka Nu pogodi: Nintendo 80-tych rokov

Máloktorá hračka, ktorá pochádzala z východného bloku, poťažmo priam zo Sovietskeho zväzu, si získala takú obľubu u svojej generácii. Ak dáme bokom vynález maďarského génia Rubika a jeho kocku, tak potom bola elektronická hra Nu pogodi jednoznačne na vrchole rebríčka záujmu vtedajších detí.

Princíp hry spočíval v zachytávaní vajíčok vlkom a ovládala sa cez štyri tlačítka, ktorými sa nastavoval košík na zachytávanie znesených vajec. Keď sa počet zachytených vajec blížil k násobku 100, hra sa výrazne zrýchlila. Každý hráč mal tri životy.

Jednoduchý nápad a výdrž, ktorú hračka mala – displej aj baterky boli skutočne schopné vydržať aj sibírsku zimu – jej atraktivitu ešte viac zvyšovali. Cena hračky bola 23 sovietskych rubľov, ktoré mali podľa vtedajšieho kurzu hodnotu nezanedbateľných 230 Kčs. Napriek k tomu patrila Elektronika k „najpašovanejším“ tovarom zo ZSSR po alkohole.

Pre tých mladších – video ukážka hračky Nu pogodi

Hru si môžete zahrať aj na svojom počítači. Jedno z jej online prevedení nájdete napríklad aj tu. Hru môžete ovládať myškou alebo klávesovými šípkami.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé