Príbehy hračiekSovietska hračka Nu pogodi: Nintendo 80-tych rokov

Sovietska hračka Nu pogodi: Nintendo 80-tych rokov

Máloktorá hračka, ktorá pochádzala z východného bloku, poťažmo priam zo Sovietskeho zväzu, si získala takú obľubu u svojej generácii. Ak dáme bokom vynález maďarského génia Rubika a jeho kocku, tak potom bola elektronická hra Nu pogodi jednoznačne na vrchole rebríčka záujmu vtedajších detí.

Princíp hry spočíval v zachytávaní vajíčok vlkom a ovládala sa cez štyri tlačítka, ktorými sa nastavoval košík na zachytávanie znesených vajec. Keď sa počet zachytených vajec blížil k násobku 100, hra sa výrazne zrýchlila. Každý hráč mal tri životy.

Jednoduchý nápad a výdrž, ktorú hračka mala – displej aj baterky boli skutočne schopné vydržať aj sibírsku zimu – jej atraktivitu ešte viac zvyšovali. Cena hračky bola 23 sovietskych rubľov, ktoré mali podľa vtedajšieho kurzu hodnotu nezanedbateľných 230 Kčs. Napriek k tomu patrila Elektronika k „najpašovanejším“ tovarom zo ZSSR po alkohole.

Pre tých mladších – video ukážka hračky Nu pogodi

Hru si môžete zahrať aj na svojom počítači. Jedno z jej online prevedení nájdete napríklad aj tu. Hru môžete ovládať myškou alebo klávesovými šípkami.

Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé