VideoPepek námorník

Pepek námorník

Pepek  námorník sa prvý raz objavil v komiksovom prúžku Thimble Thjeatre v roku 1929 a až o štyri roky neskôr sa dostal na plátno. Od iných filmových postavičiek tým, že kým za normálnych okolností dokázal zdvihnúť len zopár kíl a bol pomerne slabý, stačilo, aby zjedol plechovku špenátu a stal sa z neho neporaziteľný silák, schopný zdvihnúť aj niekoľko ton.

Svojím bojom proti nespravodlivosti, najčastejšie reprezentovanou darebákom Blutom, je Pepek v skutočnosti predchodcom superhrdinov, ako sú Superman či Batman.

Prečo práve špenát sa stal elixírom sily, vysvetlili tvorcovia v epizóde Pepek stretol Herkula. Podľa mytológie sa vraj Herkules, ktorý je Pepkovým predkom, posilňoval pred bojom cesnakom. Jedného dňa však padol do poľa so špenátom a zistil, že ten mu dodáva sily oveľa viac ako nejaký cesnak.

Hoci sa to nezdá , špenát má naozaj vplyv na svaly. Vedci na Rutgers University v New Jersey urobili pokus s krysami, počas ktorého im podávali extrahovaný steroid a dokázali vplyv na rast svalstva. Má to len jeden malý háčik, aby skutočne pôsobil, musel by človek zjesť približne kilo špenátu denne.

Predchádzajúci článokBob a Bobek: králici z klobúku
Ďalší článokRex

Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé