Lietajúci strýko Fedor

V roku 1979 sa v televíznom večerníčku objavili po prvý raz Tip a Tap a ich lietajúci strýčko, ktorého poznáme pod menom Fedor a v Česku strýček Fido. V povedomí malých ale aj starších divákov ostal dabing Martina Gregora, ktorý sa však nezachoval a tak sa deti môžu tešiť dnes už len z českej verzie. Belgický kreslený seriál režiséra Raye Goossense se stal jedným z najobľúbenejších večerníčkov na našej obrazovke.

Štaflík a Špagetka

Animovaný seriál o dvoch psích kamarátoch, ktorí si dokážu vytvoriť problémy z každej životnej situácie.

Šmolkovia

Veselé príbehy malých, modrou farbou nápadných škriatkov – šmolkov. Šmolkovia si žijú svojim bezstarostným životom, ktorý im večne kazí zlý černokňažník Gargamel a jeho kocúr Azrael, ktorí sú posadnutí túžbou pochytať všetkých šmolkov a zjesť ich.

Šmolkovia žijú v kmeňoch. Kmeň je vedený šmolkom, ktorý má najdlhšiu bradu a zároveň je schopný udržať knihu vážiacu viac ako pol Šmolka. Rozoznáte ho podľa inej stavby tela. Využíva totiž štýlovú červenú farbu. Vodca kmeňa je zároveň psychológ, ku ktorému si Šmolkovia chodia vyriešiť všetky svoje
problémy.

Pojďte pane, budeme si hrát

Rozprávanie Rudolfa Deyla ml. o dvoch roztomilých medvedíkoch, z ktorých jeden je bystrý (a tak trochu premúdrelý), druhý dobrý nie hlúpy, len trochu rozvážnejší, ktorí sa stretli pri Kolíne a spolu s kamarátmi tam prežili nie jedno rozprávkové dobrodružstvo, nejeden úsmevný príbeh.

Pojďte pane, budeme si hrát je seriál režisérov Břetislava Pojara a Miroslava Štěpánka. Plyšové medvede sa znovu a znovu chcú hrať a premieňajú seba podľa farebných nápadov vlastnej fantázie. Malý medvedík znáša menšie podrazy väčšieho z dvojice a všetko nakoniec dobre dopadne. Pojarové filmy patria k tým šťastným výnimkám, ktoré sa páčia deťom aj dospelým.

Pingu

Pingu je okúzľujúci malý tučniačik, ktorý všetok svoj čas trávi hraním sa so svojimi priateľmi, rodinou a obľúbenou kamarátkou, malou veľrybou. Pingu sa počas svojich dobrodružstiev zaplieta do humornejších a humornejších situácií, pri ktorých ale stretne mnoho nových priateľov. Či sa jedná o rybačku alebo donášku listov, Pingu berie všetko ako výzvu a iglu rodičov predsa nikdy nie je zas tak ďaleko, aby prípadná pomoc neprišla včas. Príbehy malého tučniačika vznikli v roku 1986 vo Švajčiarsku.