Články s kľúčovým slovom ‘video návod’

Ako si vyrobiť šarkana

Patria k jesennej oblohe už oddávna. Keď vyslovíte meno šarkan, hneď sa vám vybaví kosoštvorec s vysmiatou tvárou a pestrofarebným chvostom. Vznikli kedysi dávno v Číne a v Japonsku boli tak obľúbené, že ich v polovici 18-teho storočia museli zakázať nakoľko ľudia nechceli pracovať, len sa zabávali púšťaním šarkanov.

Šarkany sú aj u nás stále obľúbené. Nie každý sa však odlepí od zeme. Zopár tipov sa zíde. Ak máte chuť si to znovu skúsiť, poteší aj návod na výrobu lietajúceho draka. Na súboj s vetrom totiž treba byť pripravený. Pretože nikdy nevieš.

Autor videa: TV SME (Jaro Kurpel, Tomáš Hudák)

Zabavte sa s gaštanmi

Gaštany, chestnutsPráve v tomto čase nájdete pod každým stromom pagaštana konského jeho plody – gaštany. Bol by hriech nepoužiť ich a nevytvoriť si s deťmi postavičky, zvieratka alebo iné dekorácie. Gaštany sú veľmi vďačným materiálom, z ktorého viete jednoducho a hravo postaviť svojho prvého koníka, jeleňa, človeka alebo napríklad jednoduchú kocku. Záleží len od vašej fantázie čo vytvoríte pospájaním gaštanov a drievok. Pri vytváraní svojich diel budete potrebovať samotné gaštany, špáradla alebo špajdle, orezávatko a predmet s ostrejším hrotom (môže byť napríklad klinec).