Články s kľúčovým slovom ‘železnica’

Pozvánka: Výstava vláčikov na Slovensku

Výstava vláčikov 2013

V týchto dňoch (13.-21. apríla 2013) sa koná v poradí druhá výstava vláčikov v nákupnom centre Mlyny v Nitre. Pozrite si video a fotogalériu z minulej výstavy. Určite vás presvedčí, že neprísť by bola chyba.

Tento tok je výstava rozdelená na viac poschodí a subjektívne môžem povedať že ponúka viac ako tá predošlá. Kompletnú pozvánku si pozrite na stránkach nákupného centra.

Pozvánka: Najväčšia výstava vláčikov na Slovensku

V týchto dňoch (20.-27. februára 2011) prebieha v obchodnom centre Mlyny v Nitre najväčšia výstava vláčikov na Slovensku. Všetky železnice sú nádherne vsadené do precízne vymodelovaného okolia. Budete môcť vidieť krásnu prírodu, zvieratá, rôznorodé stavby, tunely ako aj postavičky na staniciach, pri práci na poliach a lúkach. Vystavované je aj nádherné LEGO mestečko s pohyblivými Lego vláčikmi. Naozaj pastva pre detské a aj dospelácke oči. Nenechajte si preto ujsť možnosť navštíviť výstavu a prezrieť si takúto krásu na vlastné oči.

Rozprávky o vláčikoch

Hlavnými aktérmi sú kúzelné vláčiky, ktoré majú svoje sny a priania. Ďalej sa tu zoznámite s prísnym pánom Najvyšším železničiarom, dobrým a obetavým pánom Blahošom, ktorý pracuje na železnici či malým chlapcom Pavlíkom (prezývaný Pašík).

Príbehy sa odohrávajú na pražskom Smíchovskom nádraží  a okolitých tratiach. Prvé vydanie vyšlo v Prahe vo vydavateľstve Fr. Borový v roku 1942, kniha vyšla v prinajmenšom siedmich vydaniach

Podľa knihy bol v roku 1987 nakrútený aj rovnomenný desať dielny animovaný večerníček, ktorý režíroval Eduard Hofman a nahovoril Vladimír Ráž.