Články s kľúčovým slovom ‘zámok’

Pozvánka: Medzinárodný festival duchov a strašidiel

Bojnice - Festival duchov a strašidiel 2012

Medzinárodný festival duchov a strašidiel v Bojniciach je tu opäť. Tentokrát pod názvom „Prebudený des – Kliatba jednej rodiny“. Inscenované podujatie sa každoročne sústreďuje na tie udalosti a príbehy z dejín bojnického zámku, ktoré v sebe skrývajú historické prekvapenia a strašidelné motívy zo známych legiend a povestí, v rámci voľnejšie adaptovaného literárneho scenára.

Pozvánka: Na Bojnickom zámku majú strašidla Majáles!

Bojnice - Strašidelný MajálesMedzinárodný festival duchov a strašidiel sa koná každoročne od roku 1994 na Bojnickom zámku. Tento víkend na ňom usporadúva šľachtičná pani Anna Rozália Listhiusová – Thurzová Majáles. Majáles pre strašidlá, démonov, duchov a ďalšie rozprávkové bytosti. Táto šľachtičná pani je svojou krutosťou a činmi podobná samotnej Alžbete Báthoryovej. To všetko sľubuje naozaj strašidelný zážitok. Kto má rád zimomriavky na svojom tele alebo len miluje svet rozprávok, ten si určite príde na svoje.

Festival sa koná 28. 4. – 1. 5. a 5. 5. – 8. 5. 2011. Viac o medzinárodnom festivale duchov a strašidiel sa dozviete na oficiálnych stránkach Bojníckého zámku.

Pozvánka: Rytierske dni

Rytierske dni v Bojniciach (od 30. 9. do 3. 10. 2010) sú výchovno-vzdelávacie a zábavné podujatie. Námet vychádza z dejín bojnického zámku a prostredníctvom širšie koncipovaných príbehov sa snaží oživiť postavy rytierov z minulosti a ich výchovu ku kladným životným hodnotám a stavovským cnostiam. Rytiersku atmosféru na zámok prenesie Historicko – umelecká spoločnosť Bojník.

Pozvánka: Konská slávnosť na rakúskom zámku Schloss Hof

Ušľachtilé kone a majstrovskí jazdci zavítajú 12. septembra, v nedeľu, na barokový dvor majera v rakúskom zámku Schloss Hof, ktorý je vzdialený len 30km od Bratislavy. Zvuky fanfár poľného maršála Dračieho regimentu ju slávnostne otvoria o 14:00 hod.

Tohtoročná Veľká konská slávnosť opäť ponúkne množstvo prekvapení. Milovníci vysokej školy drezúry si prídu na svoje rovnako ako všetci, ktorým lahodia predovšetkým rýchle a akčné umelecké výkony.