Články z rubriky ‘Kam vyraziť’

Pozvánka: Výstava hračiek Playmobil

Hračka Playmobil (viac o histórií hračky) sa narodila v Nemecku v roku 1974. Hneď po jej uvedení sa stala jednou z najlepšie predávajúcich sa hračiek vo svojej rodnej krajine. Figúrky tejto značky sú 7,5 cm vysoké, vyrobené z farebnej umelej hmoty, bez ostrých hrán, aby nemohli deťom ublížiť. Aj preto sa tešia takej veľkej obľube. Vo svete sa ich predalo viac ako 2,2 miliardy kusov.

Fotky: rekonštrukcia bojov z obdobia 2. svetovej vojny

Tento víkend sa v Nitre uskutočnila rekonštrukcia bojov z obdobia 2. svetovej vojny. Na akcií sme sa zúčastnili a pre tých, ktorí tam neboli prinášame pár fotografií.

Pozvánka: rekonštrukcia bojov z obdobia 2. svetovej vojny

V Nitre sa uskutoční rekonštrukcia bojov z obdobia 2. svetovej vojny, počas ktorých bude prepadnutý vlak a celá dedina. Súčasťou podujatia sú aj ukážky života vojakov v dobových táboroch, výstavy výstroje , výzbroje a dobovej vojenskej techniky sovietskej a nemeckej armády.

Pozvánka: Výstava vláčikov na Slovensku

Výstava vláčikov 2013

V týchto dňoch (13.-21. apríla 2013) sa koná v poradí druhá výstava vláčikov v nákupnom centre Mlyny v Nitre. Pozrite si video a fotogalériu z minulej výstavy. Určite vás presvedčí, že neprísť by bola chyba.

Tento tok je výstava rozdelená na viac poschodí a subjektívne môžem povedať že ponúka viac ako tá predošlá. Kompletnú pozvánku si pozrite na stránkach nákupného centra.

Pozvánka: Bratislava pre všetkých 2013

Práve tento víkend (19-21. 4. 2013) sa koná 10. ročník akcie Bratislava pre všetkých. Nenechajte si ujsť množstvo podujatí venovaným deťom a dospelým. Môžete sa previesť Prešporáčikom, navštíviť zdarma ZOO, botanickú záhradu, zúčastniť sa rôznych tematických prehliadok so sprievodcom, navštíviť múzeum, zdarma sa plaviť vyhliadkovou loďou Prešov, alebo len tak sa prísť zabaviť.

V Holíči budú zajtra lietať vrtuľníky, aj nadzvukový MiG 29

Priaznivci letectva si už zajtra , teda 28. júla, môžu prísť na svoje. Holíčske letisko bude dejiskom leteckého dňa, ktorý začína o desiatej hodine dopoludnia. Fanúšikovia tejto „vzdušnej disciplíny“ uvidia lietadlá L 29 Delfín, L 39 Albatros, vrtuľník Robinson R44, vzdušný súboj desiatich historických modelov aj ultraľahké lietadlá. Potvrdená je aj účasť nadzvukového lietadla MiG 29 Ozbrojených síl SR.

Z Košíc do Vlachova na historickom motoráku

Viezli ste sa už v historickom motorovom vlaku? Pokiaľ nie, zajtra, teda v sobotu 28. júla, máte jedinečnú príležitosť. Na trati Košice – Rožňava – Nižná Slaná – Vlachovo – Dobšiná bude premávať Gemerský expres, historický motorák M 131.1125. Nostalgická jazda pôjde aj po tratiach,  ktoré sa už bežne nepoužívajú. 

V Kunove budú pretekať dračie lode

Už zajtra, v sobotu 28. júla, môžete zažiť tretí ročník Pretekov dračích lodí. Bojovať sa bude o putovný pohár primátora mesta Senica. Obháji svoje prvenstvo tím Nostradamus 2012 alebo bude tohtoročným víťazom na Kunovskej priehrade niekto iný? Príďte si pozrieť preteky na stometrovej trati a zažijete kopec zábavy aj krásny ohňostroj na záver podujatia :-)

Tajomná noc a strašidlá na hrade Strečno už dnes

Po premiére v minulom roku sa dnes na Strečnianskom hrade druhýkrát uskutoční podujatie Duchovia, elfovia, strečniansky des. Hlavnou postavou deja bude stredoveká záhadná bytosť so zázračnými schopnosťami, ktorá sa mení na zviera pri splne mesiaca.

Flašinety a verklíky už tento víkend v Habakukoch

Není nutno, není nutno, aby bylo přímo veselo…. Pamätáte si príbeh o troch veteránoch? Aj skrinku, z ktorej pesnička znela? V rozprávkovej dedine na Donovaloch predvedú flašinetári z Čiech a Slovenska krásu práve takýchto hudobných skriniek, ktoré v súčasnosti už mnohí ani nepoznajú. Počas tohto víkendu uvidíte v Habakukoch množstvo verklíkov a flašinetov a určite nebudete ľutovať.