Články z rubriky ‘Nezaradené’

Nelinka.sk – nový prírastok medzi e-shopmi na webe

Pokiaľ vaše deti milujú rozprávkové postavičky na svojom oblečení, tak je to niečo pre vás. Máte problém s kúpou prezuviek pre Vaše ratolesti? Opäť trafíte do čierneho.

Martinus ponúka učebnice a slovníky so zľavou

Internetové kníhkupectvo Martinus ponúka pri príležitosti začiatku nového školského roku 20% zľavu na všetky učebnice a slovníky. V ponuke sú učebnice humanitného a technického zamerania, ale aj učebnice cudzích jazykov, slovníky, príručky na prijímacie pohovory a maturity, jednoducho všetky knihy, ktoré by študenti mohli vo svojom štúdiu potrebovať. Tak ak vám ešte niečo chýba, prečo to nevyužiť ?

Športové hviezdy pomohli deťom s hemofíliou

Počas cyrilometodsekého dňa bolo v Kremničke v Banskej Bystrici naozaj veselo. Exhibičný zápas, vyhliadkový let nad Banskou Bystricou, možnosť vyhrať kopačku Mareka Hamšíka, hádzanie mokrou špongiou do známych tvárí  a množstvo iných zaujímavostí mohli zažiť účastníci piateho ročníka s názvom Hviezdy deťom.

Michal Handzuš, Tomáš Tatar, Andrej Sekera, Marek Hamšík a ďalší dobrovoľníci prostredníctvom zábavno-športového dňa zbierali peniaze na podporu detí chorých na nedostatočnú zrážanlivosť krvi.

V Banskej Bystrici včera vyhlásili víťazov detskej súťaže Farby Afriky

Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici včera slávnostne ocenilo najlepšie výtvarné práce detí v rámci súťaže Farby Afriky. Výtvarná súťaž patrí k sprievodným podujatiam interaktívnej výstavy s rovnomenným názvom.

Ceny víťazom výtvarnej súťaže slávnostne odovzdali predseda odbornej poroty, akademický maliar Štefan Kocka, špeciálny reprezentant UNICEF, športovec Dušan Tittel a riaditeľ Stredoslovenského múzea Roman Hradecký v historických priestoroch Thurzovho domu.

Odskočte si z horúcich dní do doby ľadovej

Štvrté pokračovanie obľúbeného príbehu prichádza do našich kín. Slovenská premiéra je načasovaná na 28. júna a zvieracím hrdinom opäť dali svoje hlasy Richard Stanke, Jozef Švoňavský, Ján Kroner, Elena Podzámska a iní známi herci.

Pozrite si bábky v mlyne už túto sobotu

Súbory hrajúce  pre deti sa túto sobotu predstavia po prvýkrát na 1. ročníku festivalu bábkových a divadelných predstavení v Pezinku. Pripravila ho Galéria insitného umenia v Schaubmarovom mlyne. Prehliadka detských predstavení je súčasťou dvojdňového Festivalu pouličného divadla.

Z obalov umelých výživ zmiznú postavičky, zieratká a usmiate deti

Detská výživa - obal

Európsky parlament schválil návrh, ktorý má chrániť pred klamlivou reklamou na obaloch umelých výživ pre deti do jedného roka. Na obaloch by podľa návrhu malo ostať len grafické znázornenie výrobku, ktoré by ho odlíšilo od konkurencie, a návod na prípravu.

Spoznajte miesta, kde sú rodiny s deťmi vítané

Poznáte vo svojom okolí zariadenia, ktoré sú priateľské k deťom a rodinám? Ak patríte k tým, ktorí po nich márne pátrajú, príďte zajtra na tlačovú konferenciu „Pomáhame rodičom nájsť, čo hľadajú“.

Detské kníhkupectvo s cukrárňou Bookies & Cookies na Páričkovej 3 v Bratislave a Únia materských centier budú zajtra od desiatej dopoludnia vašimi hostiteľmi. Na tlačovej besede predstavia katalóg zariadení, ktoré už získali certifikát o tom, že sa v nich s deťmi budete cítiť dobre.

Rozhodnite, kto získa cenu za dobrovoľnícku prácu s deťmi

Ešte dnes sa môžete zapojiť do hlasovania a tak priamo ovplyvniť, ktorý dobrovoľník z piatich vybratých finalistov získa cenu MOST 2011. Toto morálne ohodnotenie neprehliadnuteľných aktivít obetavých ľudí udeľuje Rada mládeže Slovenska vždy za predchádzajúci rok. Nominovať a nominovaný mohol byť ktokoľvek.

V Bábkulienke sa predstavili aj tri prasiatka

Minulý piatok sa v Bánovciach nad Bebravou uskutočnila celoslovenská prehliadka tvorivosti detí a pedagógov materských škôl.

Bábkulienka umožňuje deťom v predškolskom veku účinkovanie na verejnosti a ich pedagógom možnosť prezentovať a komunikovať svoju tvorivú činnosť s kolegami v rámci celého regiónu Slovenska.