Články z rubriky ‘Malé talenty’

Katka sa dnes stará o mamičky

Katka Zatovičová bola jedna z najväčších hereckých hviezd konci 70-tych rokov. Kto zo skôr narodených by si nepamätal na malé dievčatko, ktoré cez kukátko na dverách prelievalo ocot. V roku 1975 ju český režisér Radim Cvček obsadil do detského seriálu Leto s Katkou, v ktorom malá Katka z mesta prišla na dedinu robiť spoločnosť ujovi Jožovi. Kombinácia aktívnej a hlavne poriadkumilovnej Katky so staromladeneckým a hlavne vidieckym spôsobom života vyvoláva úsmev dodnes. O dva roky neskôr sa stretla s ďalšou veľkou detskou hviezdou Maťom Landlom v seriály Rachotilkovia a malých neviditeľných škriatkoch, ktoré zabezpečujú zvuk okolo nás.

Mandarinka Darinka je dnes vedecká pracovníčka

Michaela Pašteková (1982) spievala už od malička. Ako osemročnú si ju všimol Peter Nagy a jej hlas sa objavil na CD. Prelomovým hitom pre ňu bola pesnička Mandarinka Darinka po ktorom nasledoval sóloalbum Frayer Sprayer. Od roku 1990 do roku 2000 nahrala tri sólové albumy a zúčastnila sa na dvoch spoločných. Vzhľadom nato, že  spievanie vnímala skôr ako svoj koníček nemala problém s koncom detskej kariéry. Tá končila pozvoľne. Väčší problém jej robila strata súkromia ako aj skutočnosť, že musela dokazovať že nie je len hlúpa speváčka. Rozhodla sa pre štúdium estetiky a neskôr sa stala doktorandkou na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a venuje sa svojmu priateľovi, domu, záhradke, rodine a priateľom.

Tomáš Holý nebol hercom, hral sám seba

Dodnes neprekonaný talent vlastne ani hercom byť nechcel. Dostal s k filmu cez strýka rekvizitára, ktorý mu vybavil drobnú rolu v komédii Marečku, podejte mi pero. Režiséri, ktorí s ním pracovali, najmä Marie Poledňáková, spomínali, že pred kamerou v skutočnosti nehral, len bol sám sebou. Práve Poledňáková sa zaslúžila o najslávnejšie filmy malého Tomáša, keď ho obsadila do komédie Jak vytrhnout velrybě stoličku.

Jackie Evancho: Anjel s božským hlasom v hrdle

Spevácky zázrak Jackie Evancho sa začala venovať spevu po tom, keď ako sedemročná videla na DVD predstavenie Fantóm opery. Jej matka jej umožnila naučiť sa piesne s muzikálu a dovolila jej vystúpiť v lokálnych talentových show. Jackie má hlasovú trénerku a dokáže hrať na husliach aj klavíri. Jej hlasový prejav je nerozlíšiteľný od dospelých operných speváčok, že ten kto ju vidí po prvý raz, má pokušenie veriť, že je to podvod a niekto za ňu spieva na playback.

V piatej sezóne súťaže America má talent, ktorá sa začala v júni 2010 sa predstavila ako kandidátka, ktorú vyberali návštevníci na video stránke YouTube. Po tom ako dostala možnosť zaspievať naživo Pucciniho áriu O mio bambino caro stala sa horúcou kandidátkou na víťazstvo.