VideoNo počkaj

No počkaj

Po prvý raz sa výkrik No počkaj objavil v animovanej rozprávke Veselý kolotoč (Veselaja karusel) 1. januára 1969.  Boli to kratučké epizody, ako sa vlk pokúša na strelnici trafiť postavičku zajaca, ako ukradne zajačika v kočíku a nakoniec skončí v mestskom kanáli. Skutočný začiatok ale prišiel v samostatnom príbehu, ktorého autorom bol Vjačeslav Kotenočkin.

Základná idea bola jednoduchá. Zlý Vlk, ktorý fajčí ako lokomotíva, kope do odpadkov, alkohol mu nerobí problém, jazdí na motorke a na gitaru hrá v tých časoch zatracovanú rockovú hudbu, sa snaží chytiť maximálne slušného a pre všetky deti vzorom idúceho Zajaca. Hoci si seriál získal obrovskú popularitu nové diely pribúdali spočiatku len dvakrát ročne až do roku 1986. Keď sa režisér rozhodol, že už bolo Vlka dosť, dostal poštou detský obrázok  s jednoznačnou výzvou – No počkaj Kotenočnkin!!!

Nekonečná naháňačka Vlka a Zajaca prežila aj pád Sovietskeho zväzu a vznikli ešte štyri ďalšie epizódy v roku 1993 a 2005-06.  Seriál bol často porovnávaný s americkou dvojicou kocúra a myši Tom a Jerry, s tým že aj keď v oboch príbehoch vyhrával slabší, sympatie detí boli neraz na strane zlého Vlka.  Režisér priznal, že mu dal črty chlapíka, ktorý ho počas vojny predbehol v rade na lístok do kina. Nuž traumy z detstva bývajú hlboké.

Predchádzajúci článokZbojník Jurošík
Ďalší článokKrtkove dobrodružstvá

Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé