Články s kľúčovým slovom ‘kôň’

Na vlásku

V kinách je ďalšia animovaná rozprávka od spoločnosti Disney – Na vlásku (Tangled). Spozornieť by mali hlavne deti ktoré milujú dobrodružstvo, blonďaté svojrázne princezné, pojašených dobrodruhov, kone a chameleóly. Zaujímavá kombinácia by nemala sklamať ani rodičov.

Dlhovlasá princezná Rapunzel strávila celý svoj život zamknutá vo veži, jej jediným spoločníkom je malý, ale zato svojrázny chameleónik. Do ničím nerušeného nudného života náhle vpadne zmätok v podobe šarmantného zlodeja Flynn Ridera. Nečakaná zmena spôsobí, že princezná po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj so spoločníkmi na útek plný dobrodružstva, zamotaných situácií (doslova) a divokých zážitkov.

Zabavte sa s gaštanmi

Gaštany, chestnutsPráve v tomto čase nájdete pod každým stromom pagaštana konského jeho plody – gaštany. Bol by hriech nepoužiť ich a nevytvoriť si s deťmi postavičky, zvieratka alebo iné dekorácie. Gaštany sú veľmi vďačným materiálom, z ktorého viete jednoducho a hravo postaviť svojho prvého koníka, jeleňa, človeka alebo napríklad jednoduchú kocku. Záleží len od vašej fantázie čo vytvoríte pospájaním gaštanov a drievok. Pri vytváraní svojich diel budete potrebovať samotné gaštany, špáradla alebo špajdle, orezávatko a predmet s ostrejším hrotom (môže byť napríklad klinec).

Pozvánka: Konská slávnosť na rakúskom zámku Schloss Hof

Ušľachtilé kone a majstrovskí jazdci zavítajú 12. septembra, v nedeľu, na barokový dvor majera v rakúskom zámku Schloss Hof, ktorý je vzdialený len 30km od Bratislavy. Zvuky fanfár poľného maršála Dračieho regimentu ju slávnostne otvoria o 14:00 hod.

Tohtoročná Veľká konská slávnosť opäť ponúkne množstvo prekvapení. Milovníci vysokej školy drezúry si prídu na svoje rovnako ako všetci, ktorým lahodia predovšetkým rýchle a akčné umelecké výkony.