S deťmiPesničkyFifo a Vierka prinášajú novú audio rozprávku Stratená zima

Fifo a Vierka prinášajú novú audio rozprávku Stratená zima

Viera Šusteková a Martin Filip, už dobre známa dvojica z interaktívneho divadla pre deti Fifo a Vierka, vydali tohto roku nové CD. Skvelá audio rozprávka Stratená zima, plná dobrodružstiev a kúziel, je obohatená o veselé skladby z dielne Vierky Šustekovej. Tentoraz sú však príbeh i piesne viac edukatívne: Vierka a Fifo, Čarovná kniha, HOP, Počítame, Plávam, Farby, Kikirikí, Abeceda a Čaro zimy.

Herecké obsadenie je obohatené o známych hercov, ako i menej známych detských hercov. V postave Princa Mrazíčka sa predstavil charizmatický herec a spevák Juraj Bača. Moderátor Juraj Lőrincz stvárnil na tomto cd hneď dve postavy, a to Kohútika Andreja a pojašeného zajka Králika Borisa. Hudobník Tamás Belicza, maďarského pôvodu, sa presadil v príbehu nielen ako hudobník, ale i ako herec a spevák. Stvárnil postavu Kapríka Tomiho, ktorý priplával z ďalekých maďarských vôd. Ďalším hudobníkom v rozprávke je Peter Kavický. Podieľal sa na tomto projekte ako gitarista, spevák a takisto ako Tomi herec s postavou Škriatka Špinka. Úlohy rozprávača sa zhostila herečka Ľuboslava Pavesková, ktorá prevedie všetky deti celou rozprávkou až ku samému šťastnému koncu.

Juraj Bača je súčasťou nového CD. (zdroj: zivot.pluska.sk)

Veľkým prínosom pre toto cd boli členovia Vierkinej skupiny: Roman Ziaťko – dobro, Richard Banský – bicie a flauta, Jaro Žigo ml. – sample. Jarko je naozaj multitalent v oblasti hudby, a tak sa autori rozhodli, že bude i tentoraz hudobným režisérom a zvukovým dohľadom v štúdiu Loft. Detských spevákov bolo naozaj neúrekom, a tak po castingu boli vybraní tí najlepší: Kajko Hladký, Erika Olahová, Andrejka Závodná, Erik Vepy, Vaneska Volníková, Richard Žúrek, Karin Tomanová, Peťko Fiala a Emmka Butašová.


O scenár a celkový dizajn CD sa postarali Martin Filip a Vierka Šusteková. Partnermi CD Stratená zima sa stali časopisy pre deti Adamko a Včielka.

Takto nové CD vyzerá. (zdroj: archív Fifo a Vierka)

A o čom nová rozprávka teda je? Zlý škriatok Špinko sa rozhodne pomstiť Vierke, Fifovi a hlavne deťom, ktoré zachránili prasiatko Kvík, a tak uväzní pani Zimu na Severnom póle. V celej Fifolandii zostane ešte v novembri 25 stupňov a slnečno. Zima nie a nie prísť. Vyzerá to, že miesto zimy prišlo ďalšie leto. Fifo a Vierka to však nemôžu nechať tak, a preto spoločne s deťmi, Králikom Borisom, Kapríkom Tomim a Kohútikom Andrejom sa rozhodnú vyslobodiť pani Zimu a zachrániť toto krásne zimné obdobie. Počas cesty zažijú všakovaké dobrodružstvá a zopakujú si abecedu, farby a čísla. Napokon sa im podarí nájsť Princa Marazíčka, ktorý im pomôže kúzlami napraviť všetko, čo škriatok napáchal. Vierka, Fifo a deti sa spolu naučia čarovať a oslobodia pani Zimu zo zajatia.

Hlavní protagonisti. (zdroj: archív Fifo a Vierka)

Nové CD Stratená zima kúpite v eshope. Nezabudnite si Fifa a Vierku lajknúť aj na Facebooku. Sledovať ich môžete aj na Instagrame. Samozrejme sa najviac tešia na osobné stretnutia s Vami.


Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé