Články s kľúčovým slovom ‘rozprávka’

Na vlásku

V kinách je ďalšia animovaná rozprávka od spoločnosti Disney – Na vlásku (Tangled). Spozornieť by mali hlavne deti ktoré milujú dobrodružstvo, blonďaté svojrázne princezné, pojašených dobrodruhov, kone a chameleóly. Zaujímavá kombinácia by nemala sklamať ani rodičov.

Dlhovlasá princezná Rapunzel strávila celý svoj život zamknutá vo veži, jej jediným spoločníkom je malý, ale zato svojrázny chameleónik. Do ničím nerušeného nudného života náhle vpadne zmätok v podobe šarmantného zlodeja Flynn Ridera. Nečakaná zmena spôsobí, že princezná po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj so spoločníkmi na útek plný dobrodružstva, zamotaných situácií (doslova) a divokých zážitkov.

Lolek a Bolek

História príhod Lolka a Bolka začala v polovici 60-tych rokov minulého storočia, keď v poľskom Studiu Filmów Rysunkowych Władysław Nehrebecki a Leszek Lorek nakreslili dvoch bratov a dali im zdrobneniny mien Bolesław a Karol. Po desiatich rokoch sa k nim pridala kamarátka Tola. Lolek a Bolek sa dostali do ríše rozprávok, dostali sa na divoký Západ a v roku 1977 sa v celovečernom filme vydali na Veľké putovanie okolo sveta za 80 dní.

Orange spustil službu Rozprávky na zavolanie

Zákazníci mobilnej siete Orange môžu od septembra využívať službu Rozprávky na zavolanie. Tá poskytuje možnosť zabaviť dieťa kdekoľvek v dosahu signálu operátom. Za cenu 33 centov si vaše dieťa bude môcť vybrať z ponuky približne 100 klasických aj moderných rozprávok. Dĺžka jednej rozprávky je v priemere od 4 do 20 minút. Služba je dostupná zavolaním na telefónne číslo 7575.