Kam vyraziťV Divadle Jána Palárika hrajú komédiu pre deti Traja tučniaci

V Divadle Jána Palárika hrajú komédiu pre deti Traja tučniaci

Divadlo Jána Palárika v Trnave hrá pre deti novú rozprávku Ako sa hus vyparádila, o tom sme vám už písali tu. Okrem nej však uvádza predstavenie Traja tučniaci, ktoré je medzi deťmi mimoriadne obľúbené. V roku 2019 sa dočkalo obnovenej premiéry. O čom je?

Do pokojného tučniačeho života prilieta holubica, ktorá prináša správu o potope sveta, ako aj o tom, že zachrániť sa môžu len dvaja z troch kamarátov. Pre nich to nie je dôvod na zúfalstvo, ale na hľadanie odvážneho a originálneho riešenia. Jedného schovajú do kufra, aby sa mohli prepašovať na Noeho Archu – na loď, ktorá ich má zachrániť pred potopou.

Deti čaká skutočný divadelný zážitok. (zdroj: djp.sk)

Holubica, ktorá kontroluje cestujúcich pred vstupom na palubu, je z tučniakov a ich počtu zmätená. Vo chvíli, keď ich žiada, aby otvorili kufor a tým sa prezradili, ozve sa z neho hlas boží (v skutočnosti jeden z tučniakov). Holubica im na chvíľu uverí. Ale ako to všetko dopadne? Vie len Boh. My však už teraz vieme, že tučniaky vďaka dôvtipu, sile kamarátstva, ale aj schopnosti hrať, hrať sa, či hrať na hudobné nástroje prežijú aj potopu sveta.

Táto úspešná komédia pre malých aj veľkých, tučných aj chudých mala premiéru v apríli 2006 v Badisches Staatstheater Karlsruhe v réžii samotného autora, v tom istom roku sa dočkala rozhlasovej verzie. Inscenácia je určená pre deti od 4 rokov. Lístky na ňu do DJP v Trnave kúpite tu.

Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé