Články s kľúčovým slovom ‘seriál’

Rex

Skôr než sa stal komisárom bol kreslenou postavičkou. Hrdinom poľského animovaného seriálu, ktorý sa vysielal v rokoch 1967- 1988. Každý z vyše 65 príbehov sa zaoberá životom strakatého psíka neurčitej rasy Rexa a spoločníkov v jeho najbližšom okolí. V poľskej Mekke kreslených filmov – mestečku Bielsko-Biela ma aj svoju sochu.

Lolek a Bolek

História príhod Lolka a Bolka začala v polovici 60-tych rokov minulého storočia, keď v poľskom Studiu Filmów Rysunkowych Władysław Nehrebecki a Leszek Lorek nakreslili dvoch bratov a dali im zdrobneniny mien Bolesław a Karol. Po desiatich rokoch sa k nim pridala kamarátka Tola. Lolek a Bolek sa dostali do ríše rozprávok, dostali sa na divoký Západ a v roku 1977 sa v celovečernom filme vydali na Veľké putovanie okolo sveta za 80 dní.

Šmolkovia

Veselé príbehy malých, modrou farbou nápadných škriatkov – šmolkov. Šmolkovia si žijú svojim bezstarostným životom, ktorý im večne kazí zlý černokňažník Gargamel a jeho kocúr Azrael, ktorí sú posadnutí túžbou pochytať všetkých šmolkov a zjesť ich.

Šmolkovia žijú v kmeňoch. Kmeň je vedený šmolkom, ktorý má najdlhšiu bradu a zároveň je schopný udržať knihu vážiacu viac ako pol Šmolka. Rozoznáte ho podľa inej stavby tela. Využíva totiž štýlovú červenú farbu. Vodca kmeňa je zároveň psychológ, ku ktorému si Šmolkovia chodia vyriešiť všetky svoje
problémy.

Tomáš a jeho priatelia

Príbeh tejto rozprávky sa začal písať v roku 1917 v nenápadnej dedine v Anglicku. Bola noc a malý chlapec počúval zvuky parných lokomotív na neďalekej železničnej stanici. V okolitej krajine, kde hlavná trasa Veľkej západnej železnice prekonávala stúpania dlhé aj dve míle, lokomotívy pomáhali stúpať hore kopcami s ťažkými nákladmi. Pre malého chlapca bolo odfukovanie lokomotív cestou po trati niečo ako rozhovor medzi nimi.

Bambuľkine dobrodružstvá

Keď sa povie Bambuľka a dedo Jozef, mnohým sa v mysli vybaví nezabudnuteľná seriálová dvojica, ktorá z obrazovky hravou a veselou formou tak trošku poučovala a varovala pred nástrahami života. Malú rozmaznanú Bambuľku, čo sa na všetko pýta, chce všetko vedieť, vidieť, počuť a vyskúšať si, poznajú minimálne dve generácie ľudí. Trojročná Monika Haasová si okamžite získala všetkých tvorcov, keď prišla na kasting. Bola presne taka zvedavá, úprimná ale aj detsky zlomyseľná ako ju autori vymysleli. Od malého dievčatka sa ale nedalo čakať, že bude vedieť spievať a tak spevácke party naspievala o niekoľko rokov staršia, dnes už úspešná herečka, Alena Antalová.