Články s kľúčovým slovom ‘výstava’

Pozvánka: Výstava hračiek Playmobil

Hračka Playmobil (viac o histórií hračky) sa narodila v Nemecku v roku 1974. Hneď po jej uvedení sa stala jednou z najlepšie predávajúcich sa hračiek vo svojej rodnej krajine. Figúrky tejto značky sú 7,5 cm vysoké, vyrobené z farebnej umelej hmoty, bez ostrých hrán, aby nemohli deťom ublížiť. Aj preto sa tešia takej veľkej obľube. Vo svete sa ich predalo viac ako 2,2 miliardy kusov.

Pozvánka: Výstava vláčikov na Slovensku

Výstava vláčikov 2013

V týchto dňoch (13.-21. apríla 2013) sa koná v poradí druhá výstava vláčikov v nákupnom centre Mlyny v Nitre. Pozrite si video a fotogalériu z minulej výstavy. Určite vás presvedčí, že neprísť by bola chyba.

Tento tok je výstava rozdelená na viac poschodí a subjektívne môžem povedať že ponúka viac ako tá predošlá. Kompletnú pozvánku si pozrite na stránkach nákupného centra.

Výstava vláčikov (fotogaléria)

Pre veľký záujem čitateľov sme pripravili novú galériu fotografií z výstavy vláčikov, na ktorú sme vás pozvali už v minulom článku. Písali nám hlavne tí, ktorí na túto krásnu výstavu nemôžu prísť. Tak aspoň formou fotografií vám ju ukážeme.

Pozvánka: Najväčšia výstava vláčikov na Slovensku

V týchto dňoch (20.-27. februára 2011) prebieha v obchodnom centre Mlyny v Nitre najväčšia výstava vláčikov na Slovensku. Všetky železnice sú nádherne vsadené do precízne vymodelovaného okolia. Budete môcť vidieť krásnu prírodu, zvieratá, rôznorodé stavby, tunely ako aj postavičky na staniciach, pri práci na poliach a lúkach. Vystavované je aj nádherné LEGO mestečko s pohyblivými Lego vláčikmi. Naozaj pastva pre detské a aj dospelácke oči. Nenechajte si preto ujsť možnosť navštíviť výstavu a prezrieť si takúto krásu na vlastné oči.

Pozvánka: S čím sa hrajú

Hračky nemusia byť drahé. O tom, že stačí lacný materiál a bohatá fantázia nás presviedčajú deti z rozvojových krajín Afganistan, Keňa a Lesotho. Výstava vznikla v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí SR. Výstavu pripravil Medzinárodný dom umenia pre deti v Bratislave – Bibiana.

Autorka: Martina Utešená

Termín: 10. 12. 2010 – 2. 1. 2011
Otvorenie: 10. december
Čas: 10:00

Otváracie hodiny:
Okrem pondelka denne od 10.00 do 18.00h. Počas sviatkov bude Bibiana zatvorená v dňoch 24., 25., 31. 12. 2010 a 1. 1. 2011.

Pozvánka: Ako sa obliekajú rozprávky

Príďte si pozrieť unikátnu putovnú výstavu originálnych kostýmov z najznámejších českých filmových rozprávok v nákupnom centre Shopping Palace Zlaté piesky Bratislava.

„Myší kožíšek“ princeznej so zlatou hviezdou, Rumburakov plášť, šaty Popolušky či Pyšnej princeznej, krídla Jasnenkinho „ševca“ alebo klobúk pána Taua, to všetko je súčasťou nádhernej výstavy pozostávajúcej z viac ako 90 kostýmov.

Okrem nádherných rób a jedinečných kostýmov zo slávnych televíznych rozprávok výstava obsahuje aj originálne filmové dekorácie, rekvizity či fotografie a zábery z natáčania, ktoré až doteraz nikdy neboli zverejnené. Dozviete sa tak viac o tom, ako sa tieto dielka, ktoré sprevádzali detstvom hádam každého z nás, pripravovali a tvorili.