Kam vyraziťPedal Planet - planéta šliapacích autíčok

Pedal Planet – planéta šliapacích autíčok

Vitajte na planéte šliapacích autíčok

Tak toto ste ešte nevideli! Pedal Planet v Novej Polianke je unikátna zbierka šliapacích autíčok. Ale nie hocijaká zbierka – patrí k jednej z najväčších súkromných zbierok v Európe! Viac ako 110 exponátov z celkového počtu 300 ks je v Galérii Tatry rozdelených do šiestich hlavných skupín. Galériu nájdete vo Vysokých Tatrách v osade Nová Polianka, medzi turistickými strediskami Starý Smokovec a Štrbské Pleso.

Formula 1, aj ikonické modely autíčok

V galérii nájdete viac ako 50 unikátnych autíčok, ktoré sú rozdelené podľa krajiny vzniku: od Talianska cez Nemecko, Rusko, Francúzsko a Veľkú Britániu prejdete k výrobcom v ostatných európskych štátoch. Samostatnou sekciou je luxusná značka Rolls Royce.

Unikátna zbierka šliapacích autíčok vám vyrazí dych. (zdroj: pedalplanet.sk)

Veľkú časť zbierky tvoria mimoriadne obľúbené a vzácne autíčka Formuly 1 a Indianapolis popredných značiek ako Giordani, Gimca, Pines, Morrelet Guerineau, Rosca atď. Ikonické modely značiek Porsche, Mercedes, Jaguar si aj dnes získajú Vaše sympatie.

Formulový fotokútik

Priaznivcov Formuly 1, a najmä značky Ferrari, poteší kútik venovaný kráľovnej motoristického športu. Zoznámte sa s bohatou históriou talianskej značky Ferrari, využite formulový fotokútik a urobte peknú fotku pre svoje ratolesti. Ale ešte predtým si na veľkoplošnej obrazovke pozrite nádhernú digitálnu minigalériu Martina Trenklera, ktorý je prvým slovenským oficiálnym fotografom seriálu F1. Dychberúce zábery z trate, servisnej zóny i portréty známych jazdcov naozaj stoja za to.

Nudiť sa určite nebudete. (zdroj: pedalplanet.sk)

Retro sekcia pobaví aj skôr narodených

V retro sekcii sa oživia mnohým spomienky na legendárny šliapací Moskvič, ktorý “parkoval” pred pár desiatkami rokov v nejednej domácnosti na Slovensku. V zážitkovej časti si prídu na svoje hlavne najmenší. Pripravené sú pre nich autíčka na fotenie, jedinečná kolekcia vojenských a policajných autíčok, ba dokonca aj plne funkčný kolotoč.

Na svoje si prídu aj skôr narodení. (zdroj: pedalplanet.sk)

Medzi exponátmi zaujme populárny VW Chrobák, VW Golf, plážová buggy, športové autá z celého sveta, ale aj šliapacie koníky, bager, traktor alebo Cyclo Rameur, trojkolka na ručný pohon z Francúzska.

Okrem autíčok aj motorky

Vzácne exponáty v nereštaurovanom nálezovom stave nájdete v garáži Pedal Planet. Okrem autíčok je v projekte Pedal Planet pripravená aj sekcia šliapacích motoriek a zábavný chopper – kolotoč, na ktorom si môžu deti aj zajazdiť.

Samostatnou sekciou sú rakety a lietadlá pod animovanou hviezdnou oblohou. Pohyblivá talianska raketa pre dvoch malých kozmonautov s plnou výzbrojou je lákadlom, ktorému sa jednoducho nedá odolať.

Svet, v ktorom sa zastavil čas

Pre všetkých, ktorí radi vedia viac, sú pripravené interaktívne Touch Pointy. Na dotykových tabletoch nájdete podrobnosti, dobové fotografie, reklamy aj zaujímavosti o  jednotlivých exponátoch.

Získate aj veľa nových informácií. (zdroj: pedalplanet.sk)

Tu si oddýchnete a načerpáte inšpiráciu. Ukážte dnes už zabudnutú krásu aj Vašim deťom. Pedal Planet nájdete aj na Facebooku. Jeho návštevu rozhodne nevynechajte.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé