Kam vyraziťPark miniatúr v Podolí je skutočne unikátny

Park miniatúr v Podolí je skutočne unikátny

Park miniatúr v Podolí je unikátny produkt cestovného ruchu na Slovensku. V expozícii pod holým nebom je v súčasnosti umiestnených viac ako 80 modelov hradov, zámkov, kostolíkov, chát a rozhľadní a rodných domov významných osobností. Cieľom tvorcov parku je zachrániť ročne min. 4-5 objektov kultúrneho dedičstva, vyhotovených v podobe z čias ich najväčšej slávy.

Slovensko bolo odjakživa bohaté na hrady, zámky, kostoly, kultúrne a historické pamiatky. Mnohé z nich zanikli, či sú už v žalostnom stave, pripomína nám ich len pár kameňov v lese. Všetky modely sú postavené ako vedecké rekonštrukcie, zhotoveniu každého predchádzalo spracovanie výkresovej dokumentácie, rozpracovanie jednotlivých komponentov a následné osadenie v teréne. Modely sú zhotovené v mierke 1:50, niektoré, hlavne kostoly, chaty a rozhľadne sú v mierke 1:25, resp. 1:30.

Je sa na čo pozerať. (zdroj: parkminiatur.sk)

Areál začal vznikať ako myšlienka Juraja Hlatkého v roku 2001. Celý unikátny produkt sa buduje ako súkromná investícia a cieľom je sprevádzkovať kompletný náučno – zábavný areál (voľnočasový) pre všetky vekové kategórie. Areál má unikátnu polohu, priamo v srdci regiónu troch hradov – Čachtice, Beckov a Tematín.

Príďte sa pokochať unikátnymi dielami, prežite krásny deň a naučte sa s deťmi aj čosi nové. To všetko v Parku miniatúr v Podolí. Sledujte aj Facebook pre aktuálne info.

Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé