Kam vyraziťPozvánka: Muzikál Zhŕňajova nevesta

Pozvánka: Muzikál Zhŕňajova nevesta

Nová scéna prináša pôvodný slovenský muzikál Zhŕňajova nevesta v podaní Bratislavského Konzervatória. Bohatý gazda Zhŕňaj je taký lakomec, že sa ani neožení, aby nemusel ženu živiť a nedopraje to ani svojmu paholkovi. Ten vezme rozum do hrsti a vymyslí lesť – keď ide gazda do mesta, zbadá na krížnych cestách dievčinu, ktorá spieva, že neje-nepije, len zo vzduchu žije. To by bola žena! Robotná a nič by ho nestála! A tak sa gazda ožení a netuší, že so sestrou svojho paholka, ktorá sa živí tak, ako všetci ostatní. Len keď sa mu zazdá, že uňho akoby zo vzduchu opeknela, začne ju podozrievať. Ale čo sa kde skryje, aby ju mohol sledovať, všade na to doplatí, ba takmer príde o život…

Táto rozprávka pre deti i dospelých vznikla pre potreby Slovenskej televízie, kde ju úspešne režírovala autorka Ľuba Vančíková a hrali v nej Vlado Müller, Zuzana Kronerová, Eva Večerová, Jozef Vajda, Božena Slabejová a ďalší.

Konzervatórium oslovilo autorov, aby dielo prepracovali do divadelnej podoby. Stalo sa. Rozšírila sa hudobno-choreografická časť inscenácie, do projektu vstúpila Nová scéna, ktorá umožnila vo svojich priestoroch s pomocou svojich pracovníkov v technike, zvuku, garderóbe, rekvizitách, svetle túto náročnú inscenáciu realizovať. K tomu pristúpilo nadšenie mladých konzervatoristov, skúsenosti ich starších kolegov a vtipná rozprávka plná hudby a tanca, nadšenia a radosti sa mohla vydať na svoju púť za divákom.

Nová Scéna Bratislava  19.10. – 20.10.2010 o 10:00 vstupné 5,00 €

Adaptácia rozprávky Zhŕňajova nevesta z roku 1978

Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé