Články s kľúčovým slovom ‘kniha’

15% zľava na detské knihy v Martinuse

martinus - detská knihaKníhkupectvo Martinus si tento týždeň pripomína narodeniny Christiana Andersena. Pri tejto príležitosti vyhlásil Týždeň najkrajších rozprávok a poskytuje na všetky rozprávkové knihy zľavou 15%. Zľavu takto možno uplatniť u predajcu na viac ako 1 000 knižných titulov. Dobrá príležitosť obohatiť knižnicu našich detí, nemyslíte ?

Slovenský knižný trh je zaplavený knižnými brakmi

To, že malé deti dnes čítajú len poskromne už nikoho neprekvapí. Naviac viacerí predajcovia majú názor, že trh je zaplavený knižnými nepodarkami. Kvalitná detská kniha sa hľadá čím ďalej tým ťažšie. Často je v kníhkupecte nerozhľadený alebo dokonca nekvalifikovaný personál, ktorý nedokáže poradiť a usmerniť. Ako si teda správne vybrať?
Viac na túto tému si môžete prečítať v článku: „Dieťa má mať vlastnú knižnicu„, na stránkach dennika SME.

Rozprávková kniha pre odvážnejších rodičov

Príbehy z Prdiaceho pralesaJedná sa o Príbehy z Prdiaceho pralesa, ktoré sú aj napriek svojmu mierne vulgárnemu názvu naozaj určené pre deti. Autorsky sa na tomto malom literárnom počine z kategórie „detská literatúra“ podieľali členovia punkrockovej skupiny Vandali. Pokiaľ nie ste v otázke výberu detskej literatúry príliš konzervatívnymi rodičmi a nemáte morálne zábrany v detskej prítomnosti vypustiť z úst slovíčko hovienko alebo prdík, tak táto knižka je pre vás a vaše ratolesti naozaj ako stvorená. Ak by ste však nenašli dostatočnú odvahu predstaviť deťom túto knižku naostro, bez predchádzajúcej znalosti textu, tak si ju najskôr prečítajte sami pre seba. Až potom možno zistíte, že knižka je naozaj zábavná a pre detského čitateľa alebo poslucháča nepredstavuje žiadne riziko.

Najkrajšie príbehy v kolekciach denníka SME

Vianoce nie sú len sviatkom pokoja ale okamihom, kedy sa snažíme obdariť svojich najbližších darčekmi, ktoré by ich čo najviac potešili.  Veľmi zaujímavú ponuku pod stromček môžete nájsť aj vo vydavateľstve denníka SME.  Ich stránka petitshop.sme.sk ponúka kolekciu z tých najkrajších rozprávok v knižnej zvukovej ale aj filmovej podobe. Staršie deti ako aj dospelí si môžu spolu s hrdinami divokého západu vydať medzi Indiánov, do Orientu a za tajomnými pokladmi Aztékov a Strieborného jazera. Nielen obsahomn ale aj cenovou ponukou je kolekcia veľmi atraktívna.

Pre našich čitateľov sme naviac pripravili spolu s vydavateľstvom PetitPress súťaž o 3 DVD kolekcie „Zlatá kolekcia Slovenských rozprávok“.

Detská klasika pod stromček

Vianoce sa blížia a preto vám ponúkame tipy ako potešiť vašich najmenších darčekom pod stromčekom. Ako prvé prinášame tri nestárnuce klasiky, ktoré preveril čas a nestratili nič na svojej kvalite – Danka a Janka, Opice z našej police a Žabiatko.

Vyhrajte knihu a potešte svoje deti

Redakcia detihravo.sk vám prináša súťaž o knihu Uletené rozprávky pre veľké deti a malých dospelých, ktorej recenziu sme vám už priniesli. Zapojiť sa do súťaže je veľmi jednoduché.

Kniha: Uletené rozprávky pre veľké deti a malých dospelých

Nie! Do knihy sa nekreslí! Tak takéto prudké reakcie by ste si pri tejto knihe mali odpustiť. Prichádza totiž kniha, ktorej samotná jej autorka Olivia Olivieri priamo hovorí: „Je to prvá kniha na svete, do ktorej sa môže čmárať. Čo môže – musí!“. Táto kniha nás aj pre toto vyjadrenie okamžite zaujala.

Kniha Uletené rozprávky pre veľké deti a malých dospelých, z vydavateľstva HladoHlas, prináša na 56 stránkach desať rozprávok, ako napríklad O počítačovom chlapcovi (ukážku prinášame pod týmto článkom), O farbičkovom dievčatku, O nadávajúcom chlapcovi, O upratovacej mamičke a ďalšie. Rozprávky sú písane pre malé či väčšie deti dnešnej doby, čo je cítiť aj z tém, o ktorých sú jednotlivé rozprávky, ako aj vo výrazoch použitých v nich. Veď len v málo rozprávkach sa píše o veciach ako playstation, smska, hamburger, šminky alebo mobil. Ak sa vám to nezdá, tak niečo nie je v poriadku, ale u vás. Tento slovník je medzi deťmi bežný, tak si prosím konečne naň zvyknite.

Knihy môjho detstva – dnes herečka Kristína Farkašová

Mala so šťastie, že moji rodičia mi rozprávky vymýšľali. V niečom je to naozaj skvelé mať otca herca a mamu scenáristku. Jedinou nevýhodou v súvislosti s rozprávkami je to, že nie sú zaznamenané. Možno si jedného dňa sadnem s rodičmi za písací stroj a spíšeme aspoň to, čo nám ostalo v hlavičkách. Písací stroj pekne klepká.

Moja naj kniha – hlasujeme za Malého princa

Malý princ nie je kniha určená deťom (prečo?), ale nám dospelým,aj keď im samozrejme nijak neubliží, ak si ju prečítajú. V rámci formátu Moja naj kniha sa takmer vo všetkých krajinách, kde sa hlasovalo podobne ako u nás, umiestnila v prvej päťke. S výnimkou Anglicka, kde hlboko prepadla až na 180. miesto. Hogofogo dáva v slovenskej ankete tiež hlas Malému princovi a veríme, že sa už zajtra, 5. novembra, stane Naj knihou.

Malý princ vyšiel po prvý raz v roku 1943 a do dnes je najznámejším dielom francúzskeho spisovateľa a pilota Antoine de Saint-Exupéryho. Je to zároveň o jeden z najslávnejších rozprávkových príbehov modernej svetovej literatúry. V knihe, ktorá rozpráva príbeh pilota (samotného Exupéryho), ktorý stroskotá na Sahare a tam sa stretáva s Malým princom. Prišiel z ďalekej planétky a chce od neho, aby mu nakreslil barančeka. V diele, ktoré prečítate na posedenie je mnoho metafor a prirovnaní Obsahuje tiež autorove kresby a takto sú reprodukované vo väčšine vydaní. Bola preložená do viac ako 180 jazykov.