S deťmiKnihyĽúbim ťa je knižka o jedinečnej rodičovskej láske

Ľúbim ťa je knižka o jedinečnej rodičovskej láske

Každé dieťa potrebuje cítiť, že je milované svojimi rodičmi. Je to absolútny základ. „Priepustka“ do života, aby mohlo byť sebou, učiť sa, rásť a šťastne žiť.

Knižku dopĺňajú krásne ilustrácie. (zdroj: martinus.sk)

Slimáčik Félix je veselá bytosť so slobodnou dušou, ktorá, ako každé dieťa, veľmi miluje svojich rodičov. Pretože ich tak veľmi ľúbi, v niektorých situáciách, keď pochybí, alebo neposlúchne, rozmýšľa, či ho rodičia milujú aj napriek jeho chybám. Dostáva sa do vypätých situácií, pomocou ktorých spoznáva svoje pocity a objavuje nové životné hodnoty. Na konci príbehu Félix nachádza aj hranicu medzi slobodou a zodpovednosťou, čo ho naučí, že hoci sú všetky jeho pocity správne a rodičia ho stále milujú, nie všetky druhy správania sú prijateľné.

Ľúbim ťa je knižka o jedinečnej rodičovskej láske, ktorá sa pomocou príbehu prihovára nielen detským srdciam, ale aj dospelým. Stranu po strane cez zaujímavý dej knižka ubezpečuje dieťa, že je milované také, aké je. Zároveň inšpiruje rodiča zamyslieť sa nad tým, ako veľmi sa dieťa potrebuje cítiť milované a poukazuje na situácie, kedy správanie rodiča môže ovplyvniť detské vnímanie rodičovskej lásky.

Príbeh vtiahne deti, aj dospelých. (zdroj: martinus.sk)

Povedzte deťom aj pomocou príbehu, ako veľmi ich ľúbite. Knižku kúpite v Martinuse tu.

Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé