Kam vyraziťKaufland detský festival prinesie všetkým deťom Fašiangový karneval

Kaufland detský festival prinesie všetkým deťom Fašiangový karneval

Deň plný masiek, tanca, spevu a tradícií – taký bude Fašiangový karneval.

Čo by ste povedali na karneval u vás doma? Že takéto niečo doma zažiť nemôžete? Omyl, s Kaufland Detským festivalom môžete. A presne taký, ako má byť. S bohatým programom, krásnymi maskami, veselými pesničkami a tradičnými fašiangovými dobrotami. Vaši obľúbení interpreti k vám dokonca tentoraz prikorčuľujú na ľade!

Tešiť sa môžete aj na Spievankovo. (zdroj: FB Spievankovo)

Vedeli ste, že fašiangy sa na Slovensku oslavujú už od dávneho, pradávneho 13. storočia? Užívali si ich nielen bohatí páni na noblesných maškarných plesoch, ale aj obyčajní ľudia na ľudových veseliciach či dedinských zábavách. A táto tradícia sa u nás, ale aj v mnohých krajinách sveta, zachovala dodnes.

Fašiangové šantenie, aj zábava na ľade

Veselé fašiangové šantenie môžete tento rok zažiť aj vy. A rovno u vás doma! Spoločne s Kaufland Detským festivalom, ktorý  pre vás tento rok pripravil ten najzábavnejší „Fašiangový karneval“. Ako vždy online a úplne zadarmo, poslednú fašiangovú nedeľu 27. februára popoludní na vašej obľúbenej online Turbo TV.

A tentoraz sa karnevalová zábava rozprúdi aj na ľade! Zabavia vás Hanička a Murko, Dúhalka, kúzelník Peter Šesták, MalinyJam, Malí a Veľkí Kandráčovci, či tanečná škola La Portela s brazílskymi bubeníkmi z Campana Batucada. A na korčuliach to roztočí aj váš obľúbený medvedík Kuniboo so svojimi kamarátmi.

Za tradíciami so Spievankovom

O rozdieloch medzi fašiangovými tradíciami u nás a karnevalom vo svete, či našich tradičných zvykoch a poverách deťom porozprávajú moderátorka Veronika Hatala, Spievankovo aj veľká školáčka Turbínka. Deckám predvedú aj krásne tradičné slovenské masky, ktoré sa s týmto obdobím roka spájajú. A pre všetky zvedavé deti si pripravilo Spievankovo naviac jedno krásne karnevalové prekvapenie. Nový, novučičký príbeh o Barborke, ktorej sa splní tajný sen a na karneval dorazí ako veverička zo samotného Spievankova. Bude to úplná premiéra!

Všetko bude tradičné, ľudové. (zdroj: FB Spievankovo)

Dobroty babičky Moniky Kandráčovej

Aké by to boli fašiangy bez tradičných šišiek! Tie najsladšie, pripravené Z lásky k tradícii a podľa originálneho rodinného receptu, vás naučí pripraviť babička Monika Kandráčová. Spoločne s Malými Kandráčovcami si popritom zanôti nejakú tú slovenskú tradičnú ľudovú pesničku, tak ako to kedysi robievali aj naše staré mamy.

Malé Kandráčovské hviezdy.

Karnevalové masky (nielen) pre talentovaných

Že ešte nemáte na karneval pripravenú žiadnu masku? To vôbec nevadí! V kreatívnom štúdiu Talentus® vaši obľúbení detskí interpreti vám i deťom poradia, ako na to. A malí kreatívci možno v sebe objavia výtvarný talent a netušené zručnosti!

Súťaže, zážitky a nové vedomosti pre celú rodinu

Kaufland Detský festival tak ako vždy neponúkne iba zábavu, ale počas celého vysielania vás bude hravou formou vzdelávať. A keď budete dobre dávať pozor, môžete vyhrať krásne ceny, ktorými vás odmení za vaše vedomosti.

Decká sa zabavia s malinyJAM.

Tú najkrajšiu karnevalovú zábavu zažijete, ak v nedeľu 27. februára popoludní kliknete na vašu obľúbenú ONLINE Turbo TV.

Sledujte po celý deň aj Facebook Kaufland Detský festival, kde si pre vás Zajko Turbo a Medvedík Kuniboo prichystali množstvo zaujímavých súťaží.

Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé