Kam vyraziťPozvánka: Ako sa obliekajú rozprávky

Pozvánka: Ako sa obliekajú rozprávky

Príďte si pozrieť unikátnu putovnú výstavu originálnych kostýmov z najznámejších českých filmových rozprávok v nákupnom centre Shopping Palace Zlaté piesky Bratislava.

„Myší kožíšek“ princeznej so zlatou hviezdou, Rumburakov plášť, šaty Popolušky či Pyšnej princeznej, krídla Jasnenkinho „ševca“ alebo klobúk pána Taua, to všetko je súčasťou nádhernej výstavy pozostávajúcej z viac ako 90 kostýmov.

Okrem nádherných rób a jedinečných kostýmov zo slávnych televíznych rozprávok výstava obsahuje aj originálne filmové dekorácie, rekvizity či fotografie a zábery z natáčania, ktoré až doteraz nikdy neboli zverejnené. Dozviete sa tak viac o tom, ako sa tieto dielka, ktoré sprevádzali detstvom hádam každého z nás, pripravovali a tvorili.

Výstava „Ako sa obliekajú rozprávky“ je výsledkom snaženia jej autorov, ktorí prácne zhromaždili zbierku originálnych kostýmov z 30 najznámejších českých rozprávok. Vďaka nim budú môcť aj ďalšie generácie prežívať opäť a znova tieto krásne rozprávkové príbehy, plné dobrodružstiev, čarov, lásky, no hlavne šťastných koncov.

Táto unikátna výstava, ktorú budú môcť návštevníci v predvianočnom období vzhliadnuť v nákupnom centre Shopping Palace Zlaté piesky je skutočným pokladom z hľadiska histórie aj kultúry. Niektoré z vystavovaných kostýmov sú dokonca súčasťou zbierky kultúrneho dedičstva českého národa a spadajú pod Centrálnu evidenciu zbierok Ministerstva kultúry ČR.

Kostýmy, ktoré budú vystavené v termíne od 10.11. do 19.12.2010 v nákupnom centre Shopping Palace Zlaté piesky Bratislava pochádzajú napríklad aj z rozprávok Tri oriešky pre Popolušku, Pyšná princezná, Arabela, Pekárov cisár a Cisárov pekár, Z pekla šťastie, Princ a Večernica či Šialene smutná princezná, no aj z mnohých ďalších.

Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé