S deťmiKnihy(Nielen) Manadarinka Darinka dostala ilustrovanú podobu

(Nielen) Manadarinka Darinka dostala ilustrovanú podobu

Vráťte sa do detstva a zaspomínajte si na veľké hity Petra Nagya. Hneď sa vám v hlave začali prehrávať melódie, však? Konečne však aj skutočne uvidíte, ako vyzerá mandarinka Darinka alebo psíček Bobi.

Na pulty kníhkupectiev prichádza nová knižka hudobníkov Petra Nagya a Zuzany Smatanovej – Peter Nagy pre deti. Pesničky a texty, ktoré Peter Nagy vymyslel, aby sa deti usmievali, ilustrovala Zuzana Smatanová, ktorá sa v roli výtvarníčky dokonale našla. Ako v jednom rozhovore podotkla, až pri ilustrovaní a kreslení zistila, že toto je naozaj ona a ako nesmierne ju to baví. Keď uvidíte dve blchy v sprche, nosorožca s ponožkami, kravy v cukrárni, mandarinku Darinku, psíka Bobiho, majora Potkana v podpalubí lietadla, fialovú zebru či ružovú tetu, poznáte, že Peter Nagy oslovil tú pravú ilustrátorku. Obrázky namaľovala s veľkým potešením a svoju hravú predstavivosť spojila s veselou fantáziou autora, aby sa čitatelia tejto knižky usmievali ešte viac.

Kniha obsahuje texty 15 pesničiek: Čarbičky, Malíček, Mačka pána skladateľa, Prečo krava nenosí žiadnu kravatu?, Major Potkan, Nosorožec, Dve malé blchy, Mandarinka Darinka, Bobi, Hovniválik, Zebra, Pingpong, Tiki-taka, Ružová teta, Vyspi sa do krásy.

Čitateľov knižky poteší aj príhovor Petra Nagya a venovanie od oboch tvorcov. Kúpite v Martinuse.

Najnovšie správy

Najčítanejšie

Aj tu je niečo zaujímavé